وب سرویس ارسال پیامک چیست؟

در این مقاله می‌خواهیم در مورد وب سرویس ارسال پیامک، نحوه استفاده از وب سرویس پیامکی، کاربردهای وب سرویس ارسال اس ام اس و افزونه هایی که می‌توانند از طریق وب سرویس، پیامک ارسال کنند با شما صحبت کنیم. شما با مطالعه این صفحه دید کاملی نسبت به وب سرویس پیامکی پیدا می‌کنید و می‌توانید سایت، فروشگاه اینترنتی، اپ موبایل، برنامه حسابداری و نرم افزار اتوماسیون و CRM و… را به سامانه پیامکی متصل کنید تا پیامک‌هایی مانند کدفعال سازی با سرعت بالا، ارسال صورت حساب با پیامک، یاداوری پرداخت بدهی، تشکر از خرید و…. به صورت خودکار از طریق پنل اس ام اس ارسال شود، بدون آنکه نیاز باشد شما اقدام خاصی انجام دهید.

 

وب سرویس ارسال پیامک چیست؟

وب سرویس پیامک یا SMS API یک سیستم تحت وب برای اتصال نرم‌افزارهای مختلف (حسابداری، CRM، اتوماسیون، نرم افزار انبارداری، سیستم‌های امنیتی و فروشگاه اینترنتی، اپلیکیشن موبایل و…) به سامانه پیامک است و شما از طریق وب سرویس پیامکی می‌توانید بدون انکه وارد سامانه پیامکی شوید به صورت خودکار پیامک ارسال شود، در حقیقیت ” وب‌سرویس” رابط و اتصال سامانه پیامک به نرم افزار شما است. البته تمام موارد گفته شده در صورتی اجرایی است  که توانایی فنی و برنامه نویسی برای اتصال نرم افزار شما به وب سرویس فراز اس‌ام‌اس وجود داشته باشد.

وب سرویس ها برنامه یا اصطلاحا قطعه کدهایی هستند که تحت وب قابل دسترسی اند و از طریق پروتکل های استانداردی مانند Http به انتقال و مبادله دیتا با سایر برنامه های کاربردی می پردازند. اساس کار وب سرویس (Web Service) ها بر پایه دریافت و تولید پیغام بنیان گذاری شده است. بدین معنی که آنها منتظر می مانند که کلاینت ها به آنها وصل شده و بنا به درخواست کلاینت ها به آن ها پاسخ می دهند .
وب سرویس ها به سیستم عامل و زبان برنامه نویسی وابستگی ندارند

شما می توانید از وب سرویس ها (Web Services) بر روی هر سیستم عامل و با هر زبان برنامه نویسی استفاده نمایید. وقتی یک برنامه، یک وب سرویس را فرا می خواند، درخواست او با فرمت Xml ارسال می شود و پاسخ را نیز در قالب فایل Xml دریافت می نماید، در نتیجه فراخوانی یک وب سرویس توسط برنامه ها مستقل از سیستم عامل و زبان برنامه نویسی به کار رفته می باشد.

 

وب سرویس پیام کوتاه چگونه کار می کند؟

در وب سرویس درخواست کاربر جهت ارسال پیام کوتاه از طریق برنامه وی به سرور شرکت پنل اس ام اس فراز اس‌ام‌اس ارسال شده و سپس به طرف مخابرات هدایت می گردد و همچنین پیامهایی که کاربران به شماره شما ارسال میکنند، مخابرات به سرور شرکت سامانه پیامکی فراز اس‌ام‌اس ارسال می نماید و سرور شرکت پنل پیامکی فراز اس‌ام‌اس پس از تجزیه تحلیل به طرف برنامه کاربر ارسال می نماید.

 

کاربرد وب سرویس ارسال پیامک

در این بخش می‌خواهیم بخشی از کاربردهای وب‌سرویس ارسال اس ام اس را با ذکر مثال بیان کنیم وامیدواریم شما بتوانید از این مثال‌ها برای استفاده از Web service در کسب و کارتان ایده بگیرید.

  • نرم افزارهای حسابداری و انبارداری

ارسال پیام کوتاه به مشتری هنگام صدور فاکتور، ارسال پیام کوتاه هنگام سر رسید چک ها و بدهی ها و…
اتوماسیون‌های اداری: ارسال پیام کوتاه هنگام ارجاع یک نامه اداری به متصدی مربوطه، ارسال پیامک به ارباب رجوع هنگام تغییر وضعیت درخواست و ….

  • نرم افزار آموزشی

ارسال نمرات به والدین دانش آموز با پیامک، اعلام زمان کلاس‌ها بعد از ثبت نام، اطلاع خودکار لغو کلاس‌ها و امتحانات، ارسال پیامک به دانشجو در روز امتحان و یاداوری ساعت امتحانی، اطلاع از درج نمرات در سایت به دانشجو و…

  • نرم افزارهای رصد کننده

نرم افزارهای که وضعیت خاصی را دائما رصد می کنند و در صورت بروز وضعیت خاصی، پیام کوتاه آگاهی دهنده ارسال نمایند. مثلا در صورت تغییر وضعیت ارز، به صورت خودکار اطلاع رسانی از قیمت‌های جدید انجام شود و به گوشی مخاطب پیامک ارسال شود.

  • نرم افزارهای سیستم نهفته

استفاده از پیام کوتاه در چیپست های و میکروکامپیوترهای نهفته در برخی سیستم ها مانند سیستم های حضور و غیاب، دزدگیر که این روزهای بسیارمورد استقبال قرار گرفته است و حتی در مدارس نیز زمانی که دانش آموز کارت ورود یا خروج می زند به والدین پیامک ارسال می شود که این قابلیت از طریق یک پنل اس ام اس و اتصال به وب سرویس به سادگی امکان پذیر است.

  • نرم افزارهای امنیتی

ارسال اس ام اس از طریق آنتی ویروس‌ها، فایروال ها و نرم‌افزارهای امنیتی هنگام بروز یک رخداد امنیتی یا اعلام وضعیت کنونی، مثلا زمانی که درب فروشگاه باز می شود یا سیستم دزدگیر فعال می شود از طریق پیامک بلافاصله اطلاع رسانی انجام شود.

  • وب سایت، اپلیکیشن و فروشگاه اینترنتی

از طریق وب‌سرویس فراز اس‌ام‌اس شما قادر هستید که وب سایت و اپلیکیشن خود را به سامانه پیامکی متصل نمایید تا پیامک به صورت خودکار و در موارد متعددی ارسال شود.

سیستم تشخیص هویت کاربران: راه اندازی قابلیت تبادل پیام کوتاه تاییدیه با کاربر جهت تایید شماره او
سیستم نظرسنجی: راه اندازی سیستم های اختصاصی سنجش افکار عمومی و نظرسنجی از طریق وب سرویس
سیستم مسابقات: راه اندازی سیستم های خاص مسابقات و قرعه کشی از طریق پیام کوتاه مانند مسابقات تلویزیونی
سیستم های عضوگیری و مدیریت کاربران: ایجاد سامانه های عضوگیری و مدیریت آنها و برقراری ارتباط با آنان
سیستم های پاسخگویی: برقراری سیستم های پاسخگویی هوشمند و پاسخ مناسب یا پیگیری پیام های دریافتی
سیستم های هوشمند: استفاده در سیستم های با هوش مصنوعی برای انجام تصمیم و ارسال یا دریافت اطلاعات خاص از طریق پیام کوتاه

 

نحوه استفاده از وب سرویس پیامکی

برای استفاده از وب سرویس پیامک در PHP مستندات به صورت زیر می‌باشد، در صورتی که قصد استفاده از وب سرویس سامانه پیامک برای C# ، .NET ، دلفی، لاراول و… را دارید لطفا به صفحه خدمات وب سرویس مراجعه نمایید.

شماره خط اختصاصی = from 
شماره موبایل کاربر = to
پیام متن = msg 
نام کاربری = uname 
کلمه عبور = Pass 

http://37.130.202.188/class/sms/webservice/send_url.php?from=fromnumber&to=yourtdestnumber&msg=yourmsg&uname=youruname&pass=yourpass

 

ارسال پیامک از طریق وب سرویس بدون برنامه نویسی با کمک افزونه‌ها

همانطور که متوجه شدید وب سرویس نیاز به برنامه نویسی دارد و در صورتی که شما دانش برنامه نویسی نداشته باشید، شاید اتصال سایت یا نرم افزار به سامانه پیامکی برای شما کمی هزینه‌بر باشد به همین دلیل ما در فراز اس‌ام‌اس برای نرم‌افزارهای پرکاربرد کاربران وب سرویس را در قالب افزونه پیاده سازی کرده ایم و شما با نصب افزونه پیامک مورد نظر می‌توانید از وب سرویس پیامک در نرم افزار خود استفاده نمایید.

 

همچنین در صورتی که شما افزونه مورد نظر شما در لیست ماژول‌های پیامکی ما وجود ندارد می‌توانید در بخش نظرات اعلام نماید تا افزونه به صورت رایگان برای شما آماده شود.

 

نحوه دریافت خط خدماتی

وب سرویس خدماتی برای عبور از بلک لیست

اگر قصد استفاده از وب سرویس را دارید حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که وب سرویس پیامکی مورد نظر شما باید خدماتی باشد و قابلیت ارسال پیامک به بلک لیست را داشته باشد، زمانی که میخواهید از طریق وب سرویس پیامکی های اطلاع رسانی ارسال نمایید خیلی از افراد دریافت پیامک های تبلیغاتی را مسدود کرده اند، اگر پنل اس ام اس شما خدماتی نباشد پیامک شما به دست مخاطب نمی‌رسد.

اگر دوست دارید در مورد خط خدماتی اطلاعات بیشتری داشته باشید مقاله ” خط خدماتی چیست؟ ” را مطالعه نمایید و برای خرید پنل اس ام اس با فراز اس ام اس تماس بگیرید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
متن سربرگ خود را وارد کنید.


متن سربرگ خود را وارد کنید.پنل اس ام اس چیست؟

چگونه پیامک انبوه بفرستیم؟

راهنمای خرید پنل اس ام اس

نمایندگی پنل اس ام اس چیست؟

رسیدگی به شکایات

خط خدماتی

پرداخت آنلاین

ضمانت بازگشت وجه

آدرس : بابل - خیابان مدرس - روبروی سینما آزادی - ساختمان بندگان - طبقه اول

شماره تماس: 32369886-011